مزایای خرما

همه شواهد به این واقعیت اشاره دارند که برای بهبود سلامتی ، باید از غذاهای شیرین پرهیز کنید. مطالعات نشان می دهد که وقتی کالری خالی از ویتامین ها و مواد معدنی بدن ما برای تبدیل آن به سوخت استفاده می کند ، خوردن شکر تصفیه شده باعث کاهش انرژی می شود. به بدن خود مانند کارت اعتباری فکر کنید. شکر تصفیه شده به جای استفاده از منابع خود برای سلامت سازی ، از منابع شما استفاده می کند و کسری ایجاد می کند!

خبر خوب این است که طبیعت تغذیه باورنکردنی را در بسته بندی های بسیار شیرین برای ما فراهم می کند. یکی از بهترین این منابع، خرما است زیرا یک میان وعده قابل حمل و آسان است که به طرز افسانه ای با آجیل جفت می شود. خرما مواد مغذی مورد نیاز شما را به خوبی تأمین می کند.

 

 

در اینجا پنج دلیل برای خوردن خرما بیشتر ذکر شده است:

1- خرما منبع آنتی اکسیدان قوی است. همه نوع خرما ، تازه یا خشک ، حاوی انواع مختلف آنتی اکسیدان است. خرما تازه حاوی آنتوسیانیدین و کاروتنوئید بوده ، در حالی که خرما خشک دقیقاً مانند چای سبز حاوی پلی فنول است. آزمایش های انجام شده در شیمی مواد غذایی نشان می دهد که خرما در مقایسه با بسیاری از خوراکی ها بیشترین مقدار آنتی اکسیدان را دارد.

2- خرما می تواند برای تعادل قند خون مفید باشد. محققان دیابت نشان داده اند که خرما تأثیر گلیسمی کمی دارد. این بدان معناست که خوردن خرما به تنهایی یا همراه با یک وعده غذایی به افراد دیابتی نوع 2 کمک می کند تا سطح قند خون و چربی خون را کنترل کنند. شش تا هشت خرما را می توان در یک نشست و بدون تغییر چشمگیر قند خون خورد.

 

 

3- خرما می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. یک وعده استاندارد از پنج یا شش خرما حدود 80 میلی گرم منیزیم بوده که یک ماده معدنی ضروری است که به اتساع رگ های خونی کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که 370 میلی گرم منیزیم می تواند فشار خون را کاهش دهد. با این حال ، مصرف یک دوز بسیار زیاد به طور هم زمان ، اغلب باعث اسهال می شود. خرما یک روش خوشمزه برای افزایش ملایم مصرف منیزیم است.

4- خرما حاوی تقویت کننده مغز است. هر خرما حاوی بیش از دو میلی گرم کولین است، نوعی ویتامین B که ، انتقال دهنده عصبی حافظه است. مصرف بیشتر کولین با حافظه بالاتر و یادگیری بهتر همراه است و آن را به عنوان یک ماده مغذی اصلی برای کودکان و بزرگسالان در معرض خطر آلزایمر در آورده است.

5- خرما به حفظ توده استخوان کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که با افزایش مصرف پتاسیم می توان از دست دادن استخوان در زنان یائسه مبتلا به پوکی استخوان را کاهش داد. یک خرما خشک تقریباً 140 میلی گرم از این ماده مغذی ارزشمند را فراهم می کند. دانشمندان معتقدند مصرف زیاد پتاسیم با کاهش میزان کلسیم دفع شده از طریق کلیه ، از توده استخوانی محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *